Öğrenci - Başvuru ve Kayıt Koşulları

BURSLAR ÖĞRENİM ÜCRETLERİ ÖDEME SİSTEMİ İSTEĞE BAĞLI HAZIRLIK EL KİTABI ÖĞRENCİ EL KİTABI

Kayıt için gerekli belgeler

  1. Lise diplomasının fotokopisi veya mezuniyet belgesinin fotokopisi
  2. ÖSYM Sonuç Belgesi
  3. İlk ve Acil Yardım programına alınacak öğrenciler için, Üniversitelerin Tıp Fakültelerinden, sürücü belgesi almaya engel olmayan bir beden yapısı ve ruh sağlığına sahip olduklarını ve boy kilo bilgilerini gösteren rapor

Not 1: İlk ve Acil Yardım programına kayıt yaptıracak öğrencilerin, devlet hastanelerinden veya üniversite hastanelerinden, sürücü belgesi almaya engel olmayan bir beden yapısı ve ruh sağlığına sahip olduklarını belgeleyen rapor almaları (Öğrencinin boy ve kilosunun sağlık kurulu raporunda belirtilmesi gerekmektedir.); program gereği 2. sınıfta araç kullanmalarının zorunlu olması sebebiyle kayıt tarihinde 17 yaşını tamamlamış olmaları; erkek öğrencilerde 1.65 m'den, kız öğrencilerde 1.60 m'den kısa olmamak, boy uzunluğunun santimetre olarak ifade edilen değerinin son iki rakamından en çok 5 fazla veya 15 noksan kilo ağırlığında olmak; kurtarma ve taşıma işlerinde iki kişilik bir ekipte çalışırken sedyedeki bir hastayı ekip arkadaşı ile birlikte taşıyabilecek beden ve fizik yeterliliğine sahip olmaları gerekmektedir.

Not 2: Erkek öğrencilerin askerlik durumları e-devlet sistemi üzerinden kontrol edilecektir. Kontrol sonucunda şubeye yönlendirilmesi istenen öğrenciler askerlik tecil yazısı getirmelerinin ardından kayıt işlemi yapabileceklerdir.

Not 3: 2016 ÖSYS ile kayıt hakkı kazanan ancak, ortaöğretim kurumlarından mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınava girecek adayların da belirlenen tarihlerde yükseköğretim kurumlarına geçici kayıtları yapılacaktır. Bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini, 30 Aralık 2016 tarihine kadar yükseköğretim kurumuna ibraz etmeleri halinde asıl

kayıtları yapılacaktır. Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgelemeyenlerin geçici kayıtları silinecek ve bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları yapılmayacaktır.

Öğrenci Ön Kayıt Sistemi

Öğrencilerimizin kayda gelmeden önce web sayfamızdan duyurulacak sayfa üzerinden açılan formu eksiksiz doldurup ön kayıt işlemi yapmaları gerekmektedir. Öğrencilerimiz yerleşkemize geldiklerinde de ön kayıt işlemi yapabileceklerdir. E-devlet üzerinden kayıt yaptıracak öğrencilerin de, kayıt işleminden önce ön kayıt işlemi yaptırmaları gerekmektedir.

Ön Kayıt için tıklayınız: http://sis.uskudar.edu.tr/oibs/ogrsis/ogr_on_Kayit_op.aspx

Kayıt tarihleri

Akademik Birim Başlama Tarihi Bitiş Tarihi Kayıtların Yapılacağı Adres
İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi 06.09.2016 09.09.2016

Üsküdar Üniversitesi
Altunizade Merkez  Yerleşkesi

Altunizade Mah. Haluk Türksoy Sk. No:14
Altunizade / Üsküdar / İstanbul

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi 06.09.2016 09.09.2016
Sağlık Bilimleri Fakültesi 06.09.2016 09.09.2016
İletişim Fakültesi 06.09.2016 09.09.2016
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu 06.09.2016 09.09.2016

KAYIT SAATLERİ
09:00-19:00 saatleri arasında Üsküdar Üniversitesi Merkez Yerleşke’de yapılacaktır.

Ulaşım Bilgileri İletişim Bilgileri